HGS olmadan geçişlerde yaşanacak sıkıntılar

HGS bakiyeniz yetersiz olduğu durumlarda eğer bir otoyol veya köprüden geçiş yaparsanız, aracınızın plakasına 70 ila 100 TL arasında ceza kesilecektir. Fakat bu uygulamadan sıyrılmak için devlet bazı yöntemleri kitlelere aktarmaktadır. Bunların başında gelen durum ise, 7 iş günü içerisinde eğer HGS bakiye yüklemehizmetlerini tamamlarsanız, sadece geçiş ücreti (7 TL) kartınızdan düşecektir. Bu durumda ise güvenli bir şekilde yükleme ortamlarının sağlanabilmesi ve konulara ilişkin olarak bilgi alınabilmesi oldukça önemli bir unsur olarak görülmektedir.

Eğer 7 iş günü dolarsa, bu durumlarda sizleri bekleyen cezalar söz konusu olacaktır! Ödenmediği her geçen gün faiz uygulaması olacağı gibi, sizlere hiç beklenmedik cezalar da yansıtılabilir. Herhangi bir trafik çevirmesinde, ikinci kez HGS dolum hizmetleri ele alındığında bu cezalar sizlerden zoraki bir şekilde talep edilir. Günümüzde kitlelerin büyük bir bölümü bu tip cezalar ile karşılaşmamak açısından PTT’nin web sitesi üzerinden HGS ceza puanı sorgulamaları yapabiliyor, yine PTT sitesi üzerinden ise HGS bakiye yükleme avantajlarını doğrudan ele alabiliyorlar.
HGS bakiye yüklemeleri nereden yapabilirim?

HGS dolum hizmetlerini sağlamak amacıyla, sizlere maddeler halinde yükleme yapabileceğiniz platformlardan bahsedeceğiz. Bunlardan herhangi birisini seçerek, 24 saat boyunca güvenli yükleme ortamı yaratabilirsiniz;

PTT’nin resmi web sitesi üzerinden online bir şekilde HGS bakiye yükleme hizmetleri sağlanıyor.
Aynı zamanda PTT şubelerine mesai saatleri içerisinde giderek yüklemeleri gerçekleştirebilirsiniz.
PTT ile anlaşmalı olan bankalar (Ziraat Bankası, Vakıf Bankası, Yapı Kredi, Türkiye İş Bankası, TEB Bankası, Ak Bank, Garanti Bankası, Finans Bankası) üzerinden de şubelere gidebilir ve yüklemeleri gerçekleştirebilirsiniz.
PTT ile anlaşmalı olan bankaların telefon veya internet bankacılığı üzerinden HGS dolum hizmetleri sağlanabilmektedir.
Son olarak herhangi bir Shell veya Opet benzin istasyonuna gidebilir, buradan da kredi kartıyla veya nakit bir şekilde yüklemeleri gerçekleştirebilirsiniz.

Günümüzde kitlelerin merak konusu olarak gördüğü bu yöntemler, sizlere HGS bakiye yükleme konusunda pek çok avantajı doğrudan ele alma olanakları vermektedir. 2017 yılı itibariyle bu ödeme noktaları üzerinden HGS dolum konularını ele alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir